Zdrowie kobiety w ciąży

5-meses_lPomimo, że współczesny świat wydaje się być tak rozwinięty, tak otwarty na różnego rodzaju tematy i problemy, to jednak nadal funkcjonuje w niektórych grupach społecznych pewnego rodzaju tabu, dotyczące zdrowia intymnego kobiety, zwłaszcza kobiety w ciąży.

Kobiety próbują dzisiaj dorównać mężczyznom we wszystkich rodzajach prac, zawodowych i nie tylko. Dlatego starają się nie podkreślać swojej słabości, jaka pokazuje się zwłaszcza  odniesieniu do zdrowia intymnego. Kobiety o wiele bardziej i częściej chorują na wszelkiego rodzaju dolegliwości intymne. Dlatego tak często nie chcą się do tego przyznać. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, gdy dolegliwości te dotykają je w czasie ciąży. Nigdy nie można lekceważyć żadnych niepokojących objawów, a zwłaszcza, gdy objawy te pojawiają się właśnie podczas ciąży.  To właśnie w tym okresie kobiety SA najbardziej narażone na infekcje dróg  rodnych i choroby pochwy wtedy nie są wcale łatwe do pokonania. Pamiętajmy, że kobieta nie jest wtedy sama. Zatem dobierając sposób leczenia, należy wziąć pod uwagę dobro dziecka. Nie wszystkie bowiem leki zwykle stosowane podczas zakażeń intymnych można stosować u kobiet w ciąży. W tym okresie kobieta powinna zwrócić szczególną uwagę na higienę intymną oraz dbanie o jak najlepsze warunku zarówno dla siebie jak i dziecka. Bo pamiętajmy, że wszystko co robimy, jemy wpływa na nasze maleństwo w brzuchu.

Kobieta w ciąży nie powinna również zapominać o regularnych badaniach. O takich badaniach powinien przypominać oczywiście lekarz i to on powinien je zlecać. Jednak jeśli w przypadku, gdy nagle poczujemy się źle, to my powinnyśmy się wybrać do lekarza, który zleci podstawowe badania takie jak morfologia, mocz czy Holter trimed.pl. Wyniki tych badań będą stanowić podstawę do dalszego działania i leczenia.