Uzależnieni od suplementów

kapsułki

kapsułkiPolacy są narodem, który niestety jest w pewnych kwestiach pełen sprzeczności.Zwłaszcza jeśli chodzi o tematy związane ze zdrowiem i dbaniem o siebie. Niestety bardzo rzadko badamy się i nie chodzimy na kontrolne wizyty do lekarzy – ani internistów, ani stomatologów. Nie wspominając o innych specjalistach. Okresowe badania krwi i moczy są dla nas czymś zupełnie obcym – przynajmniej dla większości z nas. Z drugiej jednak strony, kupujemy coraz więcej suplementów diety i produktów witaminowych.

Skąd wynika więc ta rozbieżność i brak logiki w postępowaniu? Być może z faktu, że łatwiej ulegamy reklamom środków witaminowych a oporni jesteśmy na kampanie społeczne mające zachęcić nas do wizyty u lekarza. Łatwiej nam sięgnąć po środek, który ma nam pomóc zachować zdrowie, niż iść do lekarza i sprawdzić co faktycznie powinniśmy zrobić w ramach profilaktyki. Obecnie środki lecznicze możemy kupić nie tylko w stacjonarnych aptekach.

W ciągu kilkunastu miesięcy na rynku pojawiło się setki sklepów online. Taka internetowa apteka [apteka-radix.pl] w zasadzie od stacjonarnej różni się tylko tym, iż nie możemy zamówić tu leków na receptę (chyba, że będziemy odbierać je osobiście i wtedy okażemy receptę). Jak się jednak okazuje najczęściej kupujemy witaminy i środki, które nie są lekami, ale syntetycznymi zamiennikami witamin. Mają pomóc nam one na rozmaite dolegliwości – począwszy od nadwagi przez bezsenność po różnego rodzaju stany podenerwowania.

Suplementy diety online [apteka-radix.pl] jak również te, które kupić możemy w dowolnej drogerii  czy sklepie, nie są wartościowymi produktami. Przede wszystkim dlatego, że nie wiemy tak naprawdę, co zawierają. Nie muszą być poddawane tak ścisłym i drobiazgowym badaniom jak te produkty, które są już lekami.

Przeczytaj również: Zdolności ludzkiego ciała