Akcja regeneracja

zabiegi kosmetyczne

skin treatment applyingCzy Was również przeraża wizja nadchodzącej jesieni? Jest to trudny czas nie tylko dla naszego samopoczucia, bo jak wiadomo jesień sprzyja depresyjnym nastrojom, ale również ciężko odbiera ten okres roku nasze ciało, skóra, włosy. Co zatem robić, aby poradzić sobie z tym trudnym przejściem pomiędzy porami roku?

Przede wszystkim nie popadajmy w panikę. Jesień, pomimo, że samo to słowo wywołuje u nas dreszcze, to jest to tylko kolejna pora roku, czas , który musimy przejść. Aby nie marzną c w chłodniejsze dni, otulamy nasze ciało coraz to cieplejszymi ubraniami. W ten sposób chronimy nasze ciało przed zimnem. Podobnie możemy chronić naszą cerę oraz włosy. To nieprawda, że przez cały rok można używać tych samych kosmetyków i nic naszej cerze, ani włosom się nie stanie. Wyobraźcie sobie przykładowo spacer zimowa porą w kostiumie kąpielowym. Myślę, że nie należałby do najprzyjemniejszych.

Ale wracając do naszego wyglądu. Chłodniejsze dni wiążą się bardzo często z coraz mocniejszymi porywami wiatru. A jak wiemy wiatr nie sprzyja dobrej kondycji naszych włosów. Co zatem zrobić, aby ją poprawić? Przede wszystkim powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnego fryzjera. Dobry fryzjer Kraków (więcej na stronie: purediamond.pl) nie tylko przeprowadzi zabiegi na naszych włosach, zabezpieczające je przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, ale przede wszystkim dobierze nam odpowiedni program pielęgnacyjny oraz poleci preparaty najlepiej nadające się do tego. Włosy to jedna sprawa, natomiast cera jest jeszcze bardziej narażona na szkodliwe działanie atmosfery. Jesienią powinniśmy bardziej skupić się nawilżaniu cery i nadal pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Tak, to jest element pielęgnacji o którym tak często zapominamy w chłodniejsze dni. Otóż kochani, to, że nie widzimy słońca, nie oznacza, że jego promieniowanie do nas nie dociera! Dociera i to przez cały rok! Możemy jesienią zmniejszyć poziom filtra przeciwsłonecznego, jednak nie powinniśmy o nim w ogóle zapominać.

Jeżeli nie mamy pewności co do pielęgnacji podczas tej pory roku lub nie wiemy jakich kosmetyków najlepiej używać, zwróćmy się po poradę do specjalisty – kosmetologa. Taka osoba na pewno pomoże nam w doborze preparatów odpowiadających potrzebom naszej cery jak również przeprowadzi zabiegi pielęgnacyjne, które poprawią jej wygląd.