Dojrzała kobiecość…

dojrzała kobieta

kobKażdy z nas w miarę upływu czasu zmienia się. Niestety zmiany są nieuchronne a nasze ciało, mimo naszej woli, nie radzi sobie już tak dobrze z grawitacją. Zaczynają się zmarszczki, nasza skóra na całym ciele przestaje być tak jędrna jak kiedyś. Zaczynamy się starzeć. I każdy z nas zadaje sobie pytanie – kiedy to się stało? Jak to możliwe, że czas tak szybko pędzi. Heroiczną, ale skazaną niestety na przegraną (prędzej czy później) walkę decydują się zwłaszcza kobiety. Wygląd to przecież jeden z ważniejszych atrybutów kobiecości. Dzisiaj walka z oznakami starości i upływu czasu wygląda nieco inaczej niż kiedyś.

To nie tylko odpowiednio dopasowane które pozwalają nam ukryć nieco mankamenty i oznaki dojrzałego wieku. To przede wszystkim medycyna estetyczna, ale również coś ważniejszego – środki, które mogą wpłynąć również na poprawę naszego zdrowia, bo to ono przecież z wiekiem najbardziej szwankuje. U kobiet jest to również problem menopauzy, która potrafi zmienić całe życie. A jej objawy mogą być znacznie mniej uciążliwe dzięki odpowiednim terapiom.

Kobiety przechodzące menopauzę skarżą się na te same dolegliwości – suchość pochwy , uderzenia gorąca, nerwowość czy skoki ciśnienia. Wszystko przez wahania poziomów hormonów, które decydują o tym wszystkim. Oczywiście terapie hormonalne nie powstrzymają menopauzy, mogą ją jednak znacznie łagodniej wprowadzić. Menopauza oprócz tych fizycznych dolegliwości sprawia również bardzo wiele psychicznych uciążliwości. Przede wszystkim świadomość utraconej kobiecości jest dla niektórych pań nie do zniesienia. Warto w takiej sytuacji porozmawiać ze specjalistą – na przykład psychologiem, który pomoże nam odpowiednio zmienić podejście do siebie i swojego ciała.

REKLAMA: Sprawdź co zawiera w sobie Krew pępowinowa www.krewpepowinowa.pl i dlaczego warto ją pobrać!