Relaks – regeneracja ciała i ducha

relaks dla stóp

day-50_lCzy doskwiera Wam brak wolnego czasu? Niestety coraz częściej czujemy się zmęczeni, zestresowani i niewyspani. Zwłaszcza, gdy zmieniają się pory roku – na te mniej dla nas korzystne. Zmęczenie zawsze odbija się na naszym wyglądzie. Czasem rezygnujemy z zabiegów kosmetycznych, które wykonywaliśmy regularnie, właśnie na rzecz innych rzeczy, na które nie mamy czasu. A co jest najlepszym kosmetykiem? Oczywiście sen. Nie ma nic skuteczniejszego dla naszego wyglądu jak co najmniej 7 pełnych godzin głębokiego, spokojnego i nieprzerwanego snu.

Przemęczenie i stres niestety sprzyjają kłopotom z zasypianiem. Mimo, iż czujemy się zmęczeni nie możemy usnąć, budzimy się z uczuciem niepokoju i dręczą nas koszmary. To sprawia, że koło się zamyka. Wstajemy zmęczeni i tacy kładziemy się spać. Nie mamy czasu na regenerację. Dlatego warto zadbać o to, by stworzyć sobie dobre warunki do wypoczynku – inaczej będziemy mieli problemy nie tylko z wypoczętym, dobrym wyglądem, ale również z samopoczuciem i zdrowiem. Czy więc trzeba koniecznie szpikować się tabletkami na sen? Otóż niekoniecznie. Moim najlepszym sposobem na zrelaksowanie się i dobry sen jest masaż. Najlepiej ten profesjonalny, ale jeśli nie ma takiej możliwości wystarczy mniej profesjonalna, ale za to ukochana ręka bliskiej osoby.

moring-in-prague_l

Ostatnio pojawiły się gabinety masażu świadczące usługi w domach klientów – to idealne rozwiązanie, które wcale nie musi dużo kosztować! Wystarczy zdzwonić i umówić się na konkretną godzinę a masażysta przyjedzie do naszego domu. Wyobraźcie to sobie – w oczekiwaniu na masaż możemy wziąć relaksującą kąpiel, przygotować się do snu i czekać na masaż . Raz na tydzień możemy pozwolić sobie na taki luksus. Jeden dzień tylko dla swojej urody to chyba nie jest przesada? Więc najpierw zjawiskowy manicure (świetny manicure zobaczycie na farmaurody.com.pl/) a później relaks w domowych pieleszach – oczywiście najlepiej z najbliższymi! Dbajcie o siebie – Wasze ciało i duch są przecież najważniejsze na całym świecie, nie tylko dla Was!