Rodzicielstwo i samozatrudnienie

ding-a-ling-a-ling-ding-a-ling-a-ling-ding_lCzasy, gdy domeną kobiet był tylko i wyłącznie dom i obowiązki z nim związane, dawno już minęły. Nie można jednak zaprzeczyć, że obok tych kobiet, które prężnie rozwijają się zawodowo, są również takie panie, których drogi życiowe potoczyły się nieco inaczej. Jeśli kobieta w młodym wieku zajdzie w ciąże, obiegowa opinia społeczeństwa jest taka, że po prostu traci wiele szans na zaistnienie i rozwój zawodowy, czego w późniejszym czasie nie będzie w stanie nadrobić. Oczywiście nie jest to prawda. Kobiety stają się coraz bardziej przedsiębiorcze – zwłaszcza te, które mają małe dzieci!

Wiele kobiet w ciąży i po porodzie decyduje się na samozatrudnienie. To krok, który wymaga wiele zaangażowania i samozaparcia. Młode matki mają jednak głowę pełną pomysłów i wiele wsparcia ze strony najbliższych. Na co najczęściej decydują się młode mamy? Często jest to sprzedaż wyrobów rękodzielniczych takich jak na przykład naszyjniki damskie www.lodzinscy.com/, zabawki dla dzieci czy bardziej szlachetne i droższe wyroby jak koronkowe pościele czy bielizna. Bardzo wiele kobiet w ciąży postanawia rozwinąć biznes dotyczący właśnie branży związanej z ciążą i kobietami w ciąży.

Doskonale sprzedają się ciążowe ubrania damskie  które w sklepach są zazwyczaj bardzo drogie i nie ma wielkiego ich wyboru. Kobiety z małymi dziećmi doskonale potrafią się organizować i wspierać. Dla zwykłego śmiertelnika te dwa etaty na których są młode mamy wydają się czymś zupełnie nie do ogarnięcia. Mama, która opiekuje się w domu dzieckiem potrzebuje przecież kontaktu ze światem. I choć wielu kobietom wydaje się, że nie jest możliwe połączenie opieki nad dzieckiem z obowiązkami zawodowymi, warto spróbować samozatrudnienia!

REKLAMA: Zobacz najatrakcyjniejszy skup brylantów Warszawa www.mmgold.pl