Jakość życia w Polsce

Kolacja

KolacjaJakość życia przeciętnego Polaka zwiększyła się w porównaniu do poprzednich dekad – oczywiście dalej możemy narzekać i prawda jest niestety taka, że mamy na co narzekać. Jednak statystyki pokazują, że faktycznie znacznie częściej korzystamy z przyjemności, jakie oferuje nam rynek. Z usług gastronomicznych korzystają znacznie częściej ludzie młodzi, którzy nie mają jeszcze rodzin. Restauracje Kraków [dapietro.pl]  odwiedzamy już nie tylko po to, by zaspokoić głód (jak dawniej bywało w barach mlecznych) ale również w celach towarzyskich i dla przyjemności.

Taki właśnie trend panuje na przykład we Włoszech, gdzie spotkania w lokalnych restauracjach są czymś zupełnie normalnym i chodzi tu głównie o wspólne spędzenie czasu. W Polsce nie przyzwyczailiśmy się co prawda do tego trendu, ale jesteśmy na dobrej drodze. Ze względów ekonomicznych do restauracji rzadziej wychodzą rodziny z dziećmi, jednak zdarza się to częściej niż jeszcze dekadę temu.

Oznacza to, że nie musimy za wszelką cenę oszczędzić tych pieniędzy, które wydamy na posiłek „na mieście”. Częściej wydajemy również pieniądze na sprzęty, które jeszcze do niedawna uznalibyśmy za zbędne. Gadżety elektroniczne czy pomoce kuchenne takie jak wyciskarki do cytrusów [swiezowyciskaj.pl] nie tylko kupujemy chętniej ale także znacznie częściej wymieniamy. To jednak są aktywności i rzeczy niewielkie, które jednak wpływają na podniesienie naszej „jakości życia”.  Z drugiej jednak strony Polacy nie mają nadal funduszy na poważne i w zasadzie podstawowe wydatki takie jak samochody czy nieruchomości.

Na polskich drogach jeżdżą samochody, które mają już za sobą co najmniej dekadę i duży przebieg – na zakup mieszkania mogą pozwolić sobie również tylko nieliczni – zazwyczaj ci, którym udało się otrzymać kredyt.

Polecamy: Zdrowa dieta – zawsze smaczna!