Projektujemy wnętrze małej kuchni

szkło na ścianę
Niemalże wszyscy marzymy o dużych i przestronnych domach. Chcielibyśmy sami utworzyć dla siebie takie budynki, by następnie móc je zaprojektować w zupełnie dowolny sposób. Teoretycznie próbujemy stopniowo dążyć do osiągnięcia takiego celu, jednak zanim uda nam się to zrobić, musimy przyzwyczaić się do życia w ciasnych kawalerkach czy maleńkich mieszkaniach.

Z nich także jesteśmy w stanie stworzyć cudowne i przytulne miejsca, właściwie je projektując. Skupmy się na początku na swojej kuchni i zabawmy się jej niewielkim metrażem. Dobierając do niego meble czy dodatki o odpowiednim wyglądzie i właściwościach, sprawimy, że nasze pomieszczenie przeznaczone do gotowania wyda się znacznie większe i tym samym przytulniejsze.

W pierwszej kolejności spróbujmy zastosować szkło na ścianę. Zamówmy panele wykonane z tego przezroczystego materiału i postarajmy się je wkomponować w dotychczasową aranżację. Klasycznym wyjściem będzie umieszczenie ich nad regałami czy szafkami. Jeśli jednak chcemy trochę zaszaleć, równie dobrze możemy wypełnić nimi zupełnie inne miejsce na ścianie, osiągając w ten sposób niepowtarzalny efekt. Szkło na ścianę wspaniale rozjaśni nasze wnętrze. Nabierze ono wyjątkowej lekkości i stanie się dla nas świetnym miejscem do codziennego życia. Podobnie zadziałają na kuchnię jasne barwy. Zamiast decydować się na modne meble w kolorze ciemnego brązu, postawmy na te zupełnie białe lub przynajmniej jasnobeżowe. Zawsze wybierajmy też proste formy, geometryczne kształty i nieprzesadzone projekty. Stwórzmy kuchnię schludną i estetyczną, dekorując ją przy pomocy niewielkich elementów. Zwykły kwiatek postawiony na parapecie będzie w stanie cudownie ją ożywić. Nie przesadzajmy jednak z ilością tych zbędnych dodatków. Im więcej ich będzie, tym bardziej przytłoczymy swoją kuchnię.

Architekci wnętrz znaleźli już wiele sposobów na projektowanie niewielkich i ciasnych pomieszczeń. Skorzystajmy z ich doświadczenia i sami zacznijmy stosować takie rozwiązania, które w małych mieszkaniach sprawdzają się idealnie.