Jak dobrze i funkcjonalnie urządzić biuro?

panele led

Urządzając miejsce do pracy, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów: ilość osób, które będą tam przebywały, wielkość pomieszczenia rozstawienie sprzętów i odpowiednie oświetlenie, które pozwoli nam na przyjemną pracę bez męczenia naszych oczu. Jeśli nasze pomieszczenie jest jasne, lepiej będzie można się skupić i nie będziemy czuć się przytłoczeni.

Zadbajmy o odpowiednie ustawienie biurka i komputera przodem do słońca, aby nie odbijało się ono w ekranie. Zadbajmy o odpowiednią wysokość biurka i krzesła, które odciąży nasz odcinek lędźwiowy i pozwoli na wygodne siedzenie bez bólu pleców. Kolejną niezbędną rzeczą, o którą musimy zadbać to oświetlenie. Dobre światło pozwoli nam na pracę również, kiedy jest ciemno, zwłaszcza zimą, kiedy noc zaczyna się już ok godziny 17.

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych rozwiązań, które idealnie sprawdzą się w roli oświetlenia biurowego. Jednym z nich są panele Led, energooszczędne i mocne źródło światła dostępne w wielu wersjach. Panele Led mogą być kwadratowe czy prostokątne, ale ich największą zaletą jest równomiernie rozchodzące się po całej jego powierzchni światło. Według naszej opinii najlepiej sprawdzi się tu barwa światła biała neutralna najbardziej przypominająca dzienną i najlepsza dla naszych oczu.

Moc świetlną dobieramy oczywiście do powierzchni, jaką potrzebujemy oświetlić oraz indywidualnych upodobań. Bardzo dużą zaletą tego typu oświetlenia jest również jego energooszczędność, czyli bardzo małe zużycie prądu nieporównywalne z tradycyjnymi odpowiednikami. Jeśli urządzasz więc biuro, warto rozważyć takie rozwiązani.