Neutralizacja zapachu roślin – czy to możliwe?

zapach roślin

Przez większość z osób przebywanie w obecności kwiatów czy też roślin kojarzone jest z relaksem oraz z unoszącymi się przyjemnymi zapachami kwiatów. Rośliny w domu poprawiają estetykę wnętrza, tworząc przytulny klimat, a dodatkowo utrzymują odpowiednią wilgotność powietrza czy też je oczyszczają. Podobnie jest w przypadku roślin w ogrodzie, im jest ich więcej tym lepiej się czujemy.

Niestety, mimo, że rośliny w większości to naturalne dobro, to są też takie których obecność, a zwłaszcza zapach przyprawiają nas o różne dolegliwości. Co zrobić w sytuacji kiedy, któraś z roślin w naszym otoczeniu działa na nas niekorzystnie?

Jednym z wyjść jest neutralizacja zapachu roślin. Do takiego zabiegu można skorzystać ze specjalnych środków, które możemy zakupić w specjalistycznych sklepach ogrodniczych. Środków do likwidacji nieprzyjemnego zapachu kwiatów czy roślin jest dość dużo na rynku ogrodniczym. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mogą w ten sposób walczyć z uciążliwymi zapachami. Oprócz środków chemicznych, które są przeznaczone do pozbycia się zapachu roślin, bezpieczniejszymi, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, są filtry węglowe. Filtr węglowy zawiera w swojej budowie aktywny węgiel, który neutralizuje wszystkie nieprzyjemne zapachy, nie tylko te pochodzące z roślin.

Jak to działa? Wystarczy taki filtr umieścić w kratce wentylacyjnej w pomieszczeniu gdzie chcemy pozbyć się zapachów. Oprócz faktu, że nie są nasączone żadną chemią, to są dużo tańsze od środków chemicznych.
Dzięki filtrom węglowym wyobrażenie o spokojnym wypoczynku w towarzystwie roślin wcale nie musi być zburzone przez niechciane zapachy.