Bibeloty – sklep online

bibeloty

Bardzo często bibeloty kojarzą nam się ze zbędnymi łapaczami kurzu. Niewiele osób ma świadomość, że sklepy online z bibelotami oferują nam na prawdę ciekawe i wartościowe produkty. Można znaleźć tam wiele niebanalnych inspiracji na prezent. Szeroki wybór oraz korzystne ceny to podstawowe zalety zakupów internetowych. W zaciszu własnego domu możemy zastanowić się, jaki upominek najbardziej ucieszy bliską nam osobę. Warto poszukać czegoś, co będzie stanowiło nie tylko dekorację mieszkania, ale również będzie symboliczne.

Sekstanty powstały niemal 300 lat temu. Zostały one wynalezione przez angielskiego matematyka Johna Hadleya. Były to przyrządy nawigacyjne, które pozwalały poznać dokładne położenie statku na pełnym morzu. Wynikało to z obserwacji nieba, a także określania wysokości ciał niebieskich nad horyzontem. W dzisiejszych czasach w żeglarstwie stosowane są urządzenia GPS, jednak sekstant nadal nie traci na znaczeniu.

Na uczelniach morskich stosowany jest on w nauce orientacji na morzu. Każdy prawdziwy miłośnik żeglugi chciałby posiadać ten tradycyjny przyrząd nawigacyjny. Dostępne są mosiężne produkty, które wykonane są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. W zależności od naszych preferencji możemy zdecydować się na replikę sekstantu firmy Kelvin&Hughes z 1917 roku, czy też firmy G.D.King, No.9 Broad Street. Jest to również prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. Produkty wyróżniają się luksusowym charakterem. To wspaniała forma ozdoby mieszkania. Ceny wahają się między 200-1000 złotych.

Zobacz też: Bibeloty | Snob-Shop