Beton ogniotrwały – nowy poziom bezpieczeństwa

Beton ogniotrwały

Bezpieczeństwo w budownictwie to jeden z najważniejszych elementów. Można go osiągnąć, zatrudniając najlepszych wykonawców, projektując solidne konstrukcje lub stosując odpowiednie materiały. W tym artykule przedstawimy kilka z nich oraz opiszemy zastosowania.

Czym są materiały ogniotrwałe? To materiały specjalnie zmodyfikowane tak, aby ich podpalenie było niemożliwe. Zachowują przy tym swoje normalne właściwości, co sprawia, że są idealnym połączeniem na budowach, które dbają o bezpieczeństwo.

Jednym z takich przykładów jest beton ogniotrwały. Oprócz zwykłego składu do jego produkcji używa się specjalnych dodatków, które zapobiegają ewentualnemu zapłonowi. Są to specjalistyczne związki. Ich skład pozostaje tajemnicą producentów, gdyż to bardzo zaawansowane technologicznie rozwiązania. Beton taki stosuje się tam, gdzie istnieje duże zagrożenie pożaru i możliwe są negatywne skutki takiej sytuacji. Przykładami takich miejsc są galerie handlowe, szpitale, mosty i miejsca użyteczności publicznej. Zazwyczaj beton stosowany w takich miejscach używają też prywatni ludzie, którzy chcą mieć dodatkowe zabezpieczenia swojego domu.

Beton ogniotrwały dostępny jest w większości sklepów branżowych i marketach budowlanych. Jego zaawansowany skład nie powoduje mniejszej dostępności na rynku. Ceny kształtują się za to trochę mniej korzystnie. W porównaniu do normalnego spoiwa jest on o kilka- kilkanaście procent wyższa. Wszyscy chętni muszą sami przeliczyć czy chcą inwestować tyle pieniędzy w swoje bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że taki beton posiada różne klasy wytrzymałości.