Jak sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z zagranicy?

sprowadzanie zwłok z zagranicy

Śmierć bliskiej osoby to jedna z największych tragedii osobistych jakich możemy doświadczyć w naszym życiu. Niestety, wcześniej czy później każdy z nas stanie w obliczu takiej sytuacji. Zdarza się jednak tak, że poza ogromem smutku i bólu z jakimi musi zmierzyć się osoba, która doświadczyła straty najbliższego członka rodziny, spoczywają na niej jeszcze dodatkowe obowiązki związane z organizacją pochówku.

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm zajmujących się profesjonalnie organizowaniem pogrzebów i zwykle musimy jedynie zlecić wybranej przez siebie firmie pogrzebowej tą organizację. Dużo bardziej stresująca i czasochłonna jest sytuacja, w której bliska nam osoba dla której organizujemy pochówek, zmarła poza granicami kraju. Na początku w tym całym szoku związanym z tak tragiczną informacją, zapewne zupełnie nie wiemy od czego zacząć, aby móc pożegnać się ze swoim bliskim.

Może nawet wydawać się nam, że sprowadzenie zwłok jest niemożliwe, co dodatkowo powoduje jeszcze większy ból i smutek. Okazuje się jednak, że i w tak trudnym przypadku jesteśmy w stanie szybko i stosunkowo bezstresowo załatwić niezbędne formalności. Sprowadzanie zwłok z zagranicy to usługa, którą realizują duże firmy pogrzebowe. Międzynarodowy transport zmarłych to dla nich jedno z zadań, którymi zajmują się w profesjonalny sposób. Co ważne, usługa ta choć nie należy do tanich, w związku z rosnącą konkurencją na tym rynku jest coraz pomyślnej wyceniana. Naprawdę nie trzeba być bardzo bogatym człowiekiem, aby móc sprowadzić zwłoki bliskiej osoby z innego kraju. Bez wątpienia jest to pokrzepiająca wiadomość dla wielu osób, szczególnie we współczesnych czasach, kiedy tak wielu naszych rodaków mieszka zagranicą.

Zobacz też: http://www.epitafium-przewozy.pl/