Jakie róże wybrać?

roze w ogrodzie

Każdy początkujący ogrodnik ma dylemat jakie kwiaty wybrać. Mi najbardziej podobają się róże. Mają wielu zwolenników, ze względu na bogatą paletę barw i odmian. Każdy znajdzie coś, co mu się podoba. Wymienię tutaj najpopularniejsze odmiany róż, oraz te które najbardziej mi się podobają, a osobiście mam dwie ulubione odmiany. Są to róże pnące i wielokwiatowe.

Te pierwsze, a więc róże pnące (zobacz tutaj: https://hyzowie.com/19-roze-pnace) idealnie nadają się jako dekoracja różnego rodzaju altanek, bram wejściowych, lub drzew. Jest to gatunek róży, która jak nazwa wskazuje pnie się w górę, wypuszczając coraz to nowe pędy. Może dekorować bramę wejściowa, ale również może ładnie ozdabiać stare drzewa, których kora nie jest atrakcyjna. Jeśli masz balkon, lub taras, to róża pnąca może ozdobić tą przestrzeń, oraz stworzyć zacienione miejsce do odpoczynku.

Róże wielokwiatowe bez wątpienia nadają się do ogrodu, a szczególnie do dużego ogrodu. Mają one postać rozrośniętego krzaka. Z jednej sadzonki wyrasta gruba łodyga, z której wyrastają poszczególne pędy kwiatowe. Na jednym krzaku może być kilka lub kilkadziesiąt kwiatów, w zależności od odmiany.

Kończąc nadmienię, iż zdecydowanie warto kupić sadzonki róż bezpośrednio w szkółce róż. W takim miejscu pracownicy znają się na odmianach, i z pewnością doradzą ci jaką odmianę wybrać. W takich miejscach jest również ogromny wybór gatunków róż, w każdym kolorze i co istotnie nikt tam nie sprzeda nam sadzonek słabej jakości. Wybierając się do szkółki róż nie musisz wcześniej niczego zamawiać. Wszystko możesz pooglądać i kupić od ręki.