Cukierki świąteczne w Twoim domu

świąteczne cukierki

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W sklepach pojawiają się świąteczne ozdoby i słodycze. W miastach staną niedługo kolorowe jarmarki bożonarodzeniowe, pełne bogatych straganów z wyjątkowymi produktami.

Rozpoczniemy wędrówki po sklepach i straganach w poszukiwaniu idealnych upominków. W szczególności dla dzieci chętnie wybieramy cukierki świąteczne. Do wyboru mamy słodkie pierniki, ozdobne bombonierki, bombki na choinkę wypełnione łakociami. Na choince zawiesimy czekoladowe bombeczki, sopelki choinkowe i cukrowe kolorowe laski. Piękną i smaczną ozdobą będą też kolorowe, aromatyczne pierniki. Słodycze na boże narodzenie kuszą nas swoją różnorodnością i wyjątkowym smakiem. Przepięknym prezentem dla rodziny lub przyjaciół może być pięknie zdobiony lukrem domek z piernika. Idealnym prezentem dla kobiety będzie elegancka i wytworna bombonierka lub zestaw ciasteczek do kawy i pięknej świątecznej puszce.

O wykonanie świątecznych słodkości możemy pokusić się sami, własnoręcznie przygotowane pierniki rozniosą w domu niepowtarzalny zapach świąt, a klasyczne makowce i serniki zadowolą najbardziej wybredne podniebienia. Na świątecznym stole w wielu krajach nie może zabraknąć tzw. Christmas crackers, czyli strzelających upominków bożonarodzeniowych wypełnionych łakociami. Cracker to wykonana z tektury tuba, która przypomina cukierek. Owinięta jest kolorowy papier i zawiązana na końcach. Pociągnięcie obu końców cukierka przez dwie osoby powoduje głośny wystrzał, a zawartość wyskakuje na zewnątrz. Ze środka wyskakuje konfetti i słodkie cukiereczki dla wszystkich domowników. Niech dla wszystkich Święta będą wesołe i słodkie!