Intymne dolegliwości kobiece

kobieta w ciąży

pregnant-silhouette_lW mediach coraz więcej mówi się o zdrowiu, zdrowym stylu życia i profilaktyce, która świetnie może ustrzec przed różnymi mniej lub bardziej poważnymi chorobami i dolegliwościami. Każdy powinien możliwie najszybciej zacząć dbać o swoje zdrowie i zacząć zwracać uwagę na wszelkie niepokojące objawy, które mogą oznaczać, że organizm zaczyna chorować.

Na baczności powinny mieć się również i kobiety. Warto, żeby miały na oku całe swoje ciało, ze szczególnym naciskiem na części intymne.

O tym niestety się zapomina, a liczne przypadki zachorowań na nowotwory czy inne groźne dla zdrowia choroby to bardzo często właśnie efekt zaniedbania. Brak okresu często się tłumaczy stresem czy zmęczeniem, na upławy również znajduje się szybko racjonalne wyjaśnienie. Dość typowe są również suchość pochwy oraz pieczenie pochwy. Tu niestety winę zwala się na nieodpowiednią higienę, złą bieliznę czy nawet zbyt częste kontakty seksualne. Tymczasem może okazać się, że winne są bakterie. Różnego rodzaju grzybice narządów rodnych wcale nie są rzadkie, a jeśli nie zacznie się w porę leczenia, to niepozorne zakażenie może przerodzić się w o wiele poważniejsze choroby pochwy . A to już nie są żarty.

Kiedy więc pieczenie pochwy czy swędzenie pochwy utrzymują się przez kilka dni, najlepiej jest po prostu zapisać się na wizytę kontrolną do lekarza i poddać się niezbędnym badaniom. Być może jest to tylko chwilowa niedyspozycja, jeśli zaś problem jest poważniejszy, to lekarz zazwyczaj zapisuje odpowiednie leki, ewentualnie antybiotyk i preparat, który złagodzi te niepokojące objawy aż w końcu całkiem znikną.

Dobrym pomysłem może być również dokształcanie się na własną rękę, czytanie literatury fachowej, poznawanie budowy ludzkiego ciała. Taka samodzielna nauka jednak nie może zastąpić wizyty u specjalisty i profesjonalnej diagnozy.