W zdrowym ciele zdrowy duch

3971742319_4be4cb1523_mTytuł tego wpisu mógłby być również jego całą treścią. W tak krótkim stwierdzeniu zawarta została prawda, którą każdy niby zna, każdy o niej wie, a nie każdy się do niej dostosowuje. Dlaczego tak bardzo boimy się zawalczyć o swoje zdrowie i przede wszystkim o nie zadbać?

Nie możemy wymagać od swojego organizmu niekończących się nakładów energii, stale dobrego samopoczucia, siły i witalności jeżeli nie robimy nic, co pomogłoby mu w osiągnięciu tego stanu rzeczy. Niech każda/każda z Was odpowie sobie na pytanie: Kiedy ostatni raz ćwiczyłaś, biegałaś? Jak w ogóle wygląda Twoja aktywność fizyczna? Jestem przekonana, że wiele z Was w tym momencie zamilkło. No właśnie, zatem jak można wymagać, aby nasz organizm był w absolutnej formie, jeżeli same do tego nie dążymy. Pęd tego świata codzienny stres naprawdę nie pomaga w walce o zdrowie. Stres wpływa negatywnie na cały nasz organizm, a przede wszystkim na serce, które jest naszą pompą życiową i dbanie o nie powinno być tak oczywiste jak jego bicie. Echokardiografy (więcej na: trimed.pl) to urządzenia, które pomagają w badaniu stanu naszego serca, ale nie tylko. Dlatego od czasu do czasu poddajmy się kontrolnym badaniom przy użyciu takiego sprzętu jak Sonix [trimed.pl]. Pozwalają one na stworzenie obrazu naszych organów i sprawdzenie ich funkcji oraz działania.

Jeżeli chcemy codziennie rano budzić się z uśmiechem na twarzy, to ruszajmy się! Codzienna dawka ruchu w jakiejkolwiek postaci podnosi poziom endorfiny w naszej krwi. Czujemy się nie tylko zdrowi, ale również szczęśliwi. A przecież o to w życiu chodzi. Aby odnaleźć równowagę pomiędzy tym, co dobre, a tym co pożyteczne dla naszego organizmu. Zatem ćwiczmy, uśmiechajmy się i bądźmy szczęśliwi!