Zastosowania kokonu niemowlęcego

kokon niemowlęcy

W ostatnim czasie kokon dla niemowlaka stał się jednym z elementów wyprawki dla dziecka kompletowanej już przed porodem. Kokon niemowlęcy sprawdza się w wielu codziennych, a także niecodziennych sytuacjach z dzieckiem. Kokon dla niemowlaka jest to pewnego rodzaju gniazdko dla maluszka. Złożone jest ono z miękkiego, materiałowego materacyka oraz miękkiego obramowania, którego celem jest zapobieganie wypadnięciu dziecka z kokonu.

Z całą pewnością za główną zaletę kokonu niemowlęcego można uznać fakt, że można go włożyć do swojego łóżka i w bezpieczny sposób spać z dzieckiem nie bojąc się o to, że dziecko wypadnie czy że zostanie przez nas w jakiś sposób przygniecione. Odpowiedni kokon niemowlęcy sprawi, że dziecko jest w pełni bezpieczne i gdy jest małe i nie potrafi jeszcze w samodzielny sposób się poruszać nie ma możliwości, aby samo wyturlało się z gniazdka. Dzięki temu dziecko może spać z nami i mamy do niego szybki dostęp, na przykład gdy zacznie płakać od razu możemy je uspokoić i wziąć do karmienia czy zmienić pieluchę. Kolejną zaletą jest wykorzystywanie kokonu niemowlęcego podczas wykonywania zwykłych codziennych czynności.

Podczas gdy my zajmujemy się domowymi obowiązkami, dziecko może znajdować się w bezpiecznym kokonie i nie musimy martwić się, że coś mu się w nim stanie, że z niego wypadnie. W dodatku jest miły i przyjemny w dotyku dla dziecka, dlatego tak wiele dzieci uwielbia leżeć w kokonach. Kokon niemowlęcy może być przez nas także używany jako mata do przewijania dziecka w przypadku, gdy nie mamy innej możliwości na przewinięcie dziecka. Z całą pewnością można stwierdzić, że ma on wiele zastosowań.