Ochraniacz do łóżeczka z poduszek – czy warto szyć?

ochraniacz-do-łóżeczka-z-poduszek

Przyszli rodzice, którzy kompletują wyprawkę dla swojego maleństwa często czują się zagubieni, gdyż nie wiedzą w jakie niezbędne akcesoria powinni zainwestować, a co jest jedynie niepotrzebnym gadżetem.

Wybór ubranek, pościeli i akcesoriów do pielęgnacji niemowląt w sklepach i supermarketach jest ogromny, co dodatkowo nie ułatwia podjęcia właściwego wyboru. Poszukując pościeli w odpowiednich kolorach, z całą pewnością warto zakupić zestaw, w którego skład wchodzi również ochraniacz do łóżeczka z poduszek .

Ochraniacz jest niezwykle ważny, gdyż zwiększa bezpieczeństwo dziecka. Zapobiega włożeniu rączki bądź nóżki pomiędzy szczebelki, co ostatecznie mogłoby skończyć się bolesnym urazem. Ochraniacz do łóżeczka dziecięcego występuje w wielu przeróżnych wzorach i kształtach. Ważne, aby wybierać pościele i ochraniacze z tkaniny bezpiecznej dla delikatnej skóry małego dziecka. Doskonale, gdy jest to czysta bawełna bądź inna naturalna tkanina. W ostatnim czasie bardzo modne są ochraniacze panelowe, a także ochraniacze o wyglądzie warkocza. Takie modele doskonale sprawdzają się także w łóżku kilkulatka, gdyż można je dowolnie formować.

Wiele mam decyduje się na zakup ochraniacza z elementami tkaniny minky. Jest to niezwykle przyjemny w dotyku materiał, o wyglądzie pluszu z charakterystycznymi wytłoczonymi kulkami. Coraz częściej można znaleźć ogłoszenie w internecie, gdzie prywatna osoba bądź firma oferuje uszycie dowolnego ochraniacza lub całego zestawu do łóżeczka z wybranej przez klienta tkaniny.