Coś dla ciała…

Makaron z warzywami

Makaron z warzywamiKażdy z nas lubi zjeść smacznie i do syta. Zabijanie głodu, czyli odżywianie się jest przecież również przyjemnością a potrzeba jej zaspokojenia jest bardzo silna – nie tylko zresztą u ludzi. Dbamy więc o to, by jedzenie jakim się karmimy było naprawdę smaczne i unikamy tych składników i potraw, których po prostu nie lubimy. I wydaje nam się, że jeśli zajdzie potrzeba przejścia na dietę będziemy musieli pożegnać się z wszystkim tym, co sprawiało nam kulinarną przyjemność. I często tak jest – ale to już nasza wina!

Pamiętajmy, że zdrowa dieta powinna towarzyszyć nam nie tylko wtedy, gdy się odchudzamy, ale przez cały czas. Jaka jest recepta, by jeść zdrowo i czerpać z tego przyjemność? Musimy przełamać pierwszy opór – później wejdzie nam to w krew! Nauczmy się gotować i tak dobierać składniki, by było jednocześnie smacznie. Odchudzanie [fit4you.pl] wcale nie musi być przykre – choć z pewnością wymaga nieco silnej woli.

Niełatwo przecież odzwyczaić nasz organizm od tego, czym karmiliśmy go do tej pory. Zwłaszcza jeśli zamiast wody piliśmy napoje gazowane, zamiast warzyw wybieraliśmy przetworzone produkty a w kuchni od czasu do czasu robiliśmy wyłącznie herbatę. Niestety niemal wszystko co niezdrowe jest smaczne. Dlatego musimy ten smak zastąpić składnikami, które będą dawały naszym kubkom smakowym równie dużą przyjemność. A nie jest to niemożliwe!

Nie musimy rezygnować z takich dań jak burgery [uszwagra.com.pl] – wystarczy, że odpowiednio dobierzemy i przyrządzimy mięso i zrezygnujemy z tuczących sosów na rzecz świeżych warzyw i oliwy. Gotujmy, bawmy się smakami i jedzmy na zdrowie! Jednak bez tuczących dodatków, które naprawdę łatwo możemy zastąpić czymś lekkim!

Przeczytaj również: Kondycja na wiosnę