Komórki macierzyste i ich właściwości

KrewZdrowie jest tym, czego niestety nie możemy kupić. Możemy jednak dbać o to by służyło nam przez długie lata. Ćwiczenia, odpowiednia dieta, brak stresu i zdrowy tryb życia to podstawowe narzędzia profilaktyki. Niestety nie jest to gwarancja, że nie zachorujemy. Obecnie najgroźniejszymi i najpowszechniejszymi chorobami śmiertelnymi są nowotwory. Są one  już dziś chorobą cywilizacyjną, z którą nie możemy sobie skutecznie radzić. Dość niedawno pojawiła się jednak nadzieja na to, że nasze dzieci będą już mogły znacznie skuteczniej przechodzić kurację i leczenie w razie choroby.

Wszystko to za sprawą wykorzystania substancji znajdujących się w najcenniejszej na świecie substancji, jaką jest  krew pępowinowa.[bezcennydar.pl] Komórki macierzystektóre się w niej znajdują mają bowiem ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Dzięki ich właściwościom, możliwości dzielenia się i odradzania, oraz tworzenia dowolnych tkanek organizmu, możemy przeszczepiać je osobom chorym na nowotwory, choroby układu nerwowego i inne schorzenia, które do tej pory były trudne lub niemożliwe do wyleczenia. Komórki macierzyste są jednak skuteczne jeśli stosuje się je w terapii osoby, od której one bezpośrednio pochodzą. Możliwe jest również podawanie ich rodzeństwu – czyli osobom, które są bardzo blisko spokrewnione i których podobieństwo genetyczne jest bardzo wysokie. Zobacz czym są i jak mogą pomóc człowiekowi komórki macierzyste:


Krew pępowinowa [www.krewpepowinowa.pl] pobierana jest w trakcje porodu. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny. Krew natomiast przechowuje bank krwi pępowinowej. W naszym kraju znajdują się zarówno prywatne jak i państwowe placówki tego typu. Jednak gwarancję, że krew naszego dziecka trafi do niego w przypadku choroby, dają jedynie prywatne banki. Przechowywanie krwi jest odpłatne i może być prowadzone przez wiele lat. To jednak najlepsza inwestycja jaką możemy zrobić dla dobra naszego dziecka. Jest to bowiem szansa na drugie życie jakie możemy mu dać.

 Przeczytaj również: To, czego nie kupisz