Diety przeszłości

Szpinak

SzpinakDiety bywają różne – jednak wokół każdej z nich wytworzył się mit o tym, że jest to dieta niezastąpiona, dieta wyjątkowa, dzięki której osiągniemy spektakularne efekty w odchudzaniu. Jaka jest najdziwniejsza dieta o jakiej słyszeliście? Dziś niestety mało rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć – szczególnie tych, którzy na dietach znają się dobrze… ale nie od strony dietetycznej, ale z autopsji. Niemal ciągle pojawiają się nowości – diety redukcyjne, które mają w magiczny sposób pozbawić nas tłuszczyku. I o ile dziś potrafimy odróżnić racjonalną dietę od tej, która faktycznie może okazać się szkodliwa, nasi przodkowie nie do końca mieli taką wiedzę. Jak więc wygląda historia odchudaznia? Zapraszamy!

Jedną z pierwszych znanych diet jest dieta octowa, która pojawiła się w roku 1820, gdy ideałem piękna dawno przestały być pulchne kobiety. Dieta ta jak nietrudno się domyśleć polegała na spożywaniu sporych ilości octu… Co niestety nie kończyło się dobrze dla żołądka i całego układu pokarmowego. Zaskakującą dietę, która oczywiście de facto nie działała lansowano w latach dwudziestych dziewiętnastego wieku. Nie ważne ile zjesz – jeśli będziesz wystarczająco dobrze i często mydliła swoje ciało, środek ten przeniknie przez skórę i rozpuści tłuszcz który pod nią się znajduje. Niestety nie okazało się to wystarczającym sposobem  na odchudzanie.

Nasi przodkowie nie mieli dostępu do takich usług jak catering dietetyczny [dietetycznedania.pl], dlatego starali sobie radzić na swój sposób. Bardzo popularną dietą była senna dieta –polegająca na… przesypianiu większości czasu. Skoro podczas snu nie możemy jeść, chudniemy… By móc doprowadzić się do odpowiedniego sennego letargu, zażywano środki uspokajające.

Dziś wiemy jak powinniśmy się odżywiać (przeczytaj Czy istnieje dieta cud ), jednak i ta wiedza i świadomość nie zawsze jest dla nas wystarczającą motywacją, by po prostu zmienić nawyki żywieniowe. Wolimy diety cud, które przecież bardzo często po prostu wyniszczają nasz organizm.

Reklama: polecamy wyciskarki [swiezowyciskaj.pl] do cytrusów – zdrowy sok w kilka minut!