Rodzinne pamiątki – złoto

złoty pierścionek

biżuteria - pierścionekKobiety uwielbiają biżuterię – o czym pisaliśmy w artykule kobiece błyskotki – zwłaszcza tą na wielkie okazje: piękną, imponującą i szlachetną. I choć nawet nie ma tych okazji wiele, w szkatułce dobrze jest mieć kilka kompletów takiej biżuterii  – sama świadomość, że ona znajduje się blisko jest już często uspokajająca. I choć to może krzywdząca i niesprawiedliwa opinia, fakt jest taki, że kobiety zawsze dbały o biżuterię i starały się obdarowywać nią inne kobiety w swojej rodzinie. I nie chodziło wyłącznie o względy estetyczne, ale również symboliczne i ekonomiczne.

Pierścionki, zegarki czy naszyjniki damskie przekazywane są zazwyczaj z pokolenia na pokolenie a po czym poznać, że dany pierścionek należał do nestorki rodu? Oczywiście po samej modzie. Dziś pierścionki i inne elementy biżuterii wyglądają inaczej – solidniej.  Inna jest również wartość i stopy samego złota. Nie oznacza to, że dawniej złoto było mniej szlachetne. Oczywiście w zależności od stopu. Jednak pierścionki zazwyczaj przywożone były zza naszej wschodniej granicy. Zobacz kolekcję naszyjników damskich na lodzinscy.com.

To jaką wartość ma dziś taka biżuteria określi nam dokładnie jubiler. Jednak taka  wycena biżuterii w Warszawie nie powinna być jednorazowa. Jeśli chcemy poznać wartość pierścionka udajmy się do kilku niezależnych jubilerów – rozbieżność cen może być dość duża. W warszawie polecamy wycenę biżuterii na mmgold.pl.

Bardzo modne jest przetapianie starego złota na obrączki czy pierścionki zaręczynowe. Jeśli nie pasuje na nas pierścień babci nie musi przecież leżeć ukryty w szufladzie! Zmniejszmy go, albo przeróbmy na zupełnie inny! To naprawdę się opłaca. Chyba, że nasza babcia nie życzyłaby sobie, by zmieniać najprawdopodobniej najcenniejszą rzecz w rodzinnej kolekcji.

Drodzy Panowie – zanim wybierzecie zaś pierścionek dla swojej ukochanej zapoznajcie się z tematem, by wiedzieć który pierścionek wybrać – by nie był przesadzony, ale również nie zbyt skromny!