Zdrowa dieta – zawsze smaczna!

oryginalna włoska pizza

pizza włoskaJak zdrowo jeść? Czy dobra dieta wyklucza wszystko to co najbardziej nam smakuje? Nie koniecznie! Nie myślmy, że dobra dieta to tylko i wyłącznie warzywa i owoce – dieta ma opierać się przede wszystkim na odpowiednich proporcjach, dostarczaniu odpowiednich witamin i substancji odżywczych. Pamiętajmy również, że dieta to pojęcie, które oznacza nie tylko odchudzanie. Dieta to najprościej mówiąc nasz tryb i sposób odżywiania się, od którego w dużej mierze zależne jest nasze zdrowie.

Zachodnie społeczeństwa najczęściej zapadają na choroby cywilizacyjne – to tu najwięcej jest otyłych osób, i to w każdym przedziale wiekowym. Nie wspominając o chorobach, które wynikają z otyłości – przewlekłych i niebezpiecznych dla życia. Są jednak kraje, którym udało się uniknąć tych problemów. To miejsca, w których kuchnia jest zupełnie inna – kraje azjatyckie czy skandynawskie. Jednak może zadziwić nas to, że całkiem zdrowa jest również kuchnia włoska – ojczyzna pizzy, która przez wielu uważana jest za kaloryczny fast food.

Jeśli jednak zapytamy dietetyka co myśli o oryginalnej włoskiej pizzy, nie koniecznie będzie ją demonizował. Pizza, która stworzona została z przepisu zgodnego z tradycją nie ma ogromnej ilości sera i dodatków, ale kilka składników, które połączone są smakowo w sposób wyjątkowy. Świeże pieczarki, sos pomidorowy domowej roboty czy zioła pozwolą nam stworzyć pizzę, którą możemy jeść bez wyrzutów sumienia. Taką pizzę oferuje w Polsce oryginalna [restauracja włoska] Dapietro.pl .

Jeśli jednak zamówimy pizzę z podwójnym serem i sosami nie dziwmy się, że możemy przytyć. Sekret tkwi oczywiście również w cieście. Cienkie, chrupiące ciasto to właśnie to oryginalne. Przepisu strzeże niemal każdy kucharz, jednak wiadomo, że bardzo ważna jest również temperatura wypieku!

Zobacz również co potrafią profesjonalne [swiezowyciskaj.pl]  wyciskarki do cytrusów  RODRO! Świeży sok prosto z owocu!