Kosmetyki i uroda

malowanie kresek
Malowanie kresek
Malowanie kresek

Problemy z wypadającymi i łamliwymi włosami ma bardzo wiele kobiet. Niestety często spowodowane jest to nie tyle tendencją włosów do wypadania, ale również nieodpowiednią pielęgnacją. Nawet jeśli wydaje nam się, że stosujemy odpowiednie kosmetyki, dobrze dobrane zabiegi, możemy szkodzić swoim włosom. Zwłaszcza, gdy codziennie myjemy włosy lub je prostujemy. Niektóre z nas nie wyobrażają sobie, by mogły nie wykonywać tych zabiegów – można jednak zastąpić je zdrowszymi!

Zamiast prostować włosy zwyczajną prostownicą, która pali nasze końcówki, zastosujmy  keratynowe prostowanie włosów [farmaurody.com.pl]zabieg pozwalający również na nawilżenie i odbudowę struktury włosa. Kupujmy również szampony lecznicze i odżywcze – takie znajdziemy nie na sklepowych półkach, ale w aptekach. W przypadku włosów, bardzo duże znaczenie ma odżywianie i dostarczanie odpowiedniej ilości odżywczych substancji.

Łamliwe paznokcie i włosy najczęściej oznaczają niedobory cynku. Jeśli na połamane i rozdwojone paznokcie zaczniemy nakładać lakiery do paznokci i traktować je zmywaczem, możemy im tylko zaszkodzić. Lepiej zainwestować w wizytę u kosmetyczki i odpowiedni Manicure [purediamond.pl]- taki który będzie mógł utwardzić płytkę paznokcia i również go odżywić.

Nigdy nie stosujmy kosmetyków, których nie znamy a ich marka jest wątpliwa. Atesty i certyfikaty powinny widnieć na każdym z opakowań. Nie bójmy się natomiast naturalnych maseczek – żółtka, olejek rycynowy, warzywa i owoce – naturalne bomby witaminowe, które wchłaniają się w skórę najlepiej.

Jeśli natomiast wybieramy zakład kosmetyczny, skierujmy się do tego wypróbowanego – takiego, którego załoga jest profesjonalna i odpowiednio wyszkolona. A jeśli chcemy wykonać bardziej inwazyjny zabieg – zastanówmy się dwa razy, ponieważ skutki czasem mogą być dla nas bardzo bolesne.