Przyjemności i lenistwo

sok pomarańczowyNie ma piękniejszego uczucia niż łyk świeżo wyciśniętego, słodkiego soku z cytrusów o poranku. Szczególnie jeśli to poranek po ciężkiej nocy, przed jeszcze cięższym, upalnym dniem. Soki z kartonu nie umywają się nawet do darów natury – choć i ta z pewnością jest nieco podkręcona. Bo jaka pewność możemy mieć, że nasze hiszpańskie pomarańcze kupione za grosze w markecie widziały w ogóle południowe słońce? Prawdopodobnie dojrzały w ogromnym kontenerze, w którym część z ich sióstr przepadła bez wieści w czeluściach mrocznego morza. My jednak – ludzie, którym mimo wszystko bliżej do zimnych wiatrów północy, niż ciepłych powiewów południa, lgniemy do każdej, najmniejszej nawet cząstki zawierającej w sobie pamięć o słońcu i wysokich temperaturach.

Lecz jak to z człowiekiem była – bywa leniwy. Dlatego też pozwalamy sobie na tylko takie pyszności i przyjemności, które nie wymagają od nas zaangażowania i pracy. A pamiętajmy, że taki sok jest zdrowy i mogą go pić osoby które akurat zaprząta dieta Kraków [optimalfit.pl]. Pamiętacie więc kiedy po raz ostatni piliście świeżo wyciśnięty sok z cytrusów? Pewnie bardzo dawno. Ten złocisty, cenny i niezwykle smaczny płyn to ambrozja pieszcząca kubki smakowe. Trzeba się nad nią jednak napracować. A nie daj bóg, pomarańcze kupione w osiedlowym sklepiku będą zbyt kwaśne…  A przecież to samo zdrowie! Wolimy jednak niestety kupić w sklepie sok w kartonie, zabarwiany tylko pomarańczą niż w tej samej, lub niższej cenie dostać kilka kilogramów pomarańczy.

I choć na szklankę pomarańczowego soku pomarańczy przypada kilka, warto pokusić się o kilkanaście minut wytężonej pracy. I choć ręczne  wyciskarki do cytrusów nie cieszą poważaniem, czasami sięgamy po nie, by spełnić swoje zachcianki. A sok taki nie jest raczej smaczny i ma ogromne ilości cukru, więc nie jest to dobry napój jeśli decydujemy się akurat na odchudzanie Kraków [fit4you.pl]. Na szczęście producenci sprzętów AGD zrobili nam miłą niespodziankę i już dziś w sklepach dostać możemy elektryczne, które pozwolą nam co rano cieszyć się szklanką świeżego soku – bez konieczności brudzenia całej przestrzeni w kuchni.

Polecamy również: Akcja bikini zimą