Wiosenne zrzucanie kilogramów

lody

lodyZimowe długie wieczory nie tylko źle wpłynęły na nasz nastrój, ale i na figurę. Podjadanie przed telewizorem miało poprawić nam humor i sprawić, że poczujemy się lepiej. Wraz z pierwszymi ciepłymi dniami, zaczynamy czuć, że nasze biodra poszerzyły się a nas samych ciągnie nadal do złych przyzwyczajeń sprzed całej zimy. Trudno zresztą się dziwić. Większość przekąsek – zarówno tych słodkich jak i słonych zawiera bowiem glutaminian sodu, który nas uzależnia i sprawia, że deser smakuje jeszcze lepiej.

Wiosną czas więc zadbać o swoja figurę i zacząć walczyć z niedobrym tłuszczykiem. Nie musimy jednak odmawiać sobie wszystkiego? Czy byłoby bowiem życie bez małych przyjemności? Zbilansowana dieta oraz ćwiczenia to podstawa. Jeśli nachodzi nas ochota na słodką przekąskę, możemy znaleźć produkty smaczne i nietuczące! Odchudzanie Kraków [fit4you.pl] wcale nie musi być związane wyłącznie z wyrzeczeniami. Jednym z takich produktów jest deser jogurtowy oraz inne produkty na bazie jogurtu takie jak chociażby  lody jogurtowe czy niezwykle orzeźwiający  mrożony jogurt.

I choć desery niskokaloryczne wydawać nam się mogą jedynie marzeniem, są dostępne w naszych sklepach! Jeśli nie ufamy gotowym produktom, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy przyrządzili taki  jogurt w domu – z produktów świeżych i bez dodatków takich jak konserwanty czy polepszacze smaku. Możemy jogurt zmiksować na przykład z sezonowymi owocami takimi jak wiśnie czy truskawki. Odpowiednie proporcje, niska zawartość cukru oraz niewielka ilość dodatków mogą sprawić, że odczujemy bezkarną przyjemność jedzenia deserów! O pysznych i dietetycznych przekąskach pisaliśmy już w artykule Coś dla ciała…

Warto jednak uważać na to, jakich jogurtów i owoców używamy. Nie wszystkie są dietetyczne! Chudy nieco odtłuszczony jogurt naturalny z niewielką zawartością cukrów będzie najlepszy. Nie dodawajmy również bananów – one są źródłem zbyt wielu kalorii!

Reklama: Jeśli chcesz schudnąć sprawdź ofertę jaką proponuje trener osobisty Kraków [pfs-krakow.pl]