Organizowanie pogrzebu – koszty

Estimated read time 2 min read

Pogrzeb.. uroczystość, którą każdy człowiek chociaż raz w swoim życiu przeszedł. Jest to bardzo ciężkie zjawisko nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również emocjonalnym. Szczególnie, jeżeli uroczystość pożegnalna dotyczy bliskiej nam osoby. Warto te klika dni pomiędzy śmiercią a zorganizowaniem pogrzebu wykorzystać w jak najlepszy sposób. Wspominając zmarłą osobę, wspomagając w żalu i bólu najbliższych.

Najczęściej właśnie przy tej okazji jednoczą się rodziny, nawet te, które nie miały ze sobą kontaktu przez lata. W przypadku zwaśnionych rodzin może warto jest pomyśleć przy okazji spotkania o zorganizowaniu stypy? Nie tylko uczci ona pamięć zmarłego, ale również w takiej sytuacji może pomóc zjednoczyć się i znaleźć wspólny kontakt. Takie spotkania organizowane są na różne sposoby. Niektórzy decydują się na wyprawienie jej w domu, inni w restauracji. Wiele osób nie chce przychodzić na takie uroczystości, ponieważ wiążą się one dla nich z bólem, ale czy tak powinno być? Stypa może być również radosnym czasem, chwilą na wspominanie pozytywnie zmarłej osoby. Uczczeniu dobrych i pozytywnych wspomnień z nią tak aby właśnie taka pozostała w oczach najbliższych.

Dużo tutaj zależy od rodziny ale również od osoby zmarłej. Wiadomo, że po pogrzebie cioci, która była bardzo poważna i nie życzyła sobie radosnych spotkań ciężko będzie zorganizować radosne spotkanie, ponieważ nie taka byłaby jej wola. Jest to kwestia bardzo indywidualna, ale może przybrać różne formy nie tylko te smutne i zatrwożone.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium

Polecamy

More From Author