Jak wybrać zakład kamieniarski w Krakowie?

nagrobki kraków

Należy mieć świadomość, że wybranie najlepszego możliwego zakładu kamieniarskiego nie należy do łatwych zadań. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jak zatem wybrać dobry zakład kamieniarski Kraków? Na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę?

Kamień nagrobka

Jak wiadomo każdy zakład kamieniarski będzie posiadał w swojej ofercie asortymentowej różne budulce dla nagrobków. Warto mieć świadomość, że obecnie praktycznie nie używa się do tych celów marmuru. Trzeba podkreślić, że ta wapienna skała mająca zasadowy charakter w kontakcie z polskim klimatem, czyli wodą i mrozem, w bardzo krótkim czasie ulega erozji. Nagrobek może zatem po zaledwie kilku latach być w bardzo opłakanym stanie. Zakłady kamieniarskie w zdecydowanej większości przypadków będą odradzały użycia tego materiału. Znacznie częściej polecany przez fachowców jest granit, który nie tylko jest bardzo trwały, ale jest również bardzo przystępny w obróbce. Należy także mieć świadomość, że zdecydowana większość granitów ma bardzo zbliżone właściwości, w ten sposób pomniki, które zostaną z nich wykonane mogą przetrwać przy właściwej pielęgnacji nawet kilkaset lat.

Wykończenie nagrobka w Krakowie

Należy przede wszystkim wiedzieć, że wygląd nagrobka musi być dopasowany do indywidualnych preferencji, nie można zatem sugerować się tym, jak prezentują się inne nagrobki w Krakowie. Dotyczy to nie tylko i wyłącznie formy kamienia, ale również jego wykończeń ( nagrobki w Krakowie – kamso-nagrobki.pl )

Ponadto bardzo duża liczba zakładów kamieniarskich ma do dyspozycji gotowe wzory, które mogą być bardzo pomocne przy podejmowaniu ostatecznej decyzji przez osobę zamawiającą. Należy także wiedzieć, że wybranie nagrobka bezpośrednio z wystawy danego kamieniarza może zdecydowanie skrócić ostateczny czas oczekiwania na cały montaż. Bardzo często zdarza się bowiem, że nagrobek pojawia się na cmentarzu już w ciągu kilku tygodni od momentu złożenia zamówienia. Świetnym sposobem na znalezienie właściwej inspiracji będzie spacer po cmentarzu.