Mały pacjent na fotelu dentystycznym

Każdy z nas ma w swoim życiu sytuacje, które go stresują. Jedni denerwują się wynikami w pracy, inni egzaminami, jeszcze innych stresują kontakty z innymi ludźmi. Jest też taka grupa ludzi, która denerwuje się wizytą u lekarza, konkretnie u dentysty. Wizyta u stomatologa, jest dla wielu ludzi bardzo stresującym przeżyciem. Boją się nie tylko dorośli, doświadczeni i odważne kobiety i mężczyźni. Cóż zatem ma powiedzieć małe dziecko?

Warto zauważyć, iż jest ono na lepszej pozycji, gdyż nie ma jeszcze złego skojarzenia z dentystą i warto zadbać, aby taki stan utrzymywał się jak najdłużej. Dlatego to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność zorganizowania i zaplanowania pierwszej wizyty w sposób wręcz idealny i skrupulatny. Jeśli wszystko pójdzie dobrą drogą, zaowocuje to wielkimi sukcesami w przyszłości. Istnieje szansa, że w przyszłości nie będziemy musieli toczyć wojny z naszym maluchem o każde kolejne spotkanie w gabinecie dentystycznym.

Pierwszy stomatolog impla.com.pl naszego dziecka powinien być wybrany przez jego rodziców. Należy zorientować się najlepiej wśród znajomych, kto ma dobrą opinię, jeśli chodzi o pracę z dziećmi. Dentysta dobry dla dorosłych pacjentów, wcale nie musi sobie dobrze radzić z dziećmi. Nie każdy gabinet jest przystosowany do małych klientów. Wizyta z dzieckiem w roli pacjenta powinna przebiegać w miłej i spokojnej atmosferze. Lekarz powinien być miły dla dziecka, przed każdym ruchem powinien wytłumaczyć co teraz będzie robił.

Ważne jest, aby dziecko nie utraciło w przyszłości zaufania do stomatologa. Maluch powinien czuć się pewnie w gabinecie, dlatego zawsze powinien przy nim być opiekun.