Escape room to niezwykle popularna rozrywka

poczuj moc przygody w escape roomie

Czy ktokolwiek nie słyszał jeszcze określenia escape room lub bardziej swojsko brzmiące pokój zagadek? W dużych miastach jak Kraków jest to chyba niemożliwe. Firm oferujących rozrywkę poprzez escape game ciągle przybywa i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo jest to popularna rozrywka przeznaczona dla zazwyczaj dwóch lub więcej osób, chociaż teoretycznie do pokoju, można też wejść w pojedynkę.

Gdzie i jak bawić się w escape game?

Coraz więcej miast oferuje tego typu zabawę i to nie tylko duże metropolie takie jak Kraków, ale też całkiem małe miasta mające kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Skąd więc taka popularność escape roomów? Odpowiedź jest prosta – pokoje zagadek sprawiają po prostu frajdę i sporą satysfakcję, gdy uda nam się rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać z pokoju.

Jak sama nazwa nam na to wskazuje, podczas zabawy musimy rozwiązywać zagadki i różne łamigłówki, aby wydostać się z zamkniętego pokoju. A te są naprawdę różne – szpital psychiatryczny (taki escape room znajdziemy w Krakowie tutaj: http://www.lostroom.pl/), więzienie, statek piracki lub kosmiczny, baza wojskowa i wiele, wiele innych. Ich poziom również jest zróżnicowany tak jak i czas dany nam na wydostanie się z pokoju. Czasami to jest czterdzieści pięć minut (zazwyczaj dla prostszych pokoi zagadek) do nawet i półtorej godziny.

Czy warto udać się do escape room? Zdecydowanie tak! Escape game to rozrywka na wysokim poziomie, która wspaniale integruje osoby biorące w niej udział, bo tylko dzięki wzajemnej współpracy, możemy o czasie wydostać się z zamkniętego pokoju. Jest to jeden z powodów popularności pokoi zagadek na spotkania firmowe.