Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

zaręczyny
zaręczyny

Wybór pierścionka zaręczynowego jest dla wielu mężczyzn stresującą chwilą. Po pierwsze niewielu przedstawicieli płci przeciwnej czuje się na siłach by dokonywać takich wyborów – pojawia się wątpliwość, czy drugiej połówce spodoba się konkretny pierścionek. Niewielu Panów wie również jaki rozmiar pierścionka ma ich wybranka. Jak więc Panowie znajdują wyjście z tej sytuacji? Bardzo często po prostu wybierają pierścionek wraz z przyszłą narzeczoną – to bezpieczne wyjście, które pozwala uniknąć niespodzianek.

Jeśli jednak mężczyzna chce przygotować swojej wybrance niespodziankę, musi utrzymać wszystko w tajemnicy. Jak więc wybrać odpowiedni rozmiar pierścionka bez przymiarki? Każdy [mmgold.pl] sklep jubilerski Warszawa ma odpowiednie narzędzia służące pomiarowi – jednak taką miarkę musi przymierzyć wybranka. Można próbować podstępu lub po prostu pozbawić na jeden dzień naszej dziewczyny pierścionka, który już nosi i na tej podstawie wybrać odpowiedni rozmiar.

Oczywiście biżuteria Warszawa [mmgold.pl] jest również wdzięcznym materiałem do przeróbek. Dlatego nawet jeśli pierścionek nie będzie pasował, możemy go zwęzić lub powiększyć. To dodatkowe koszty, jednak nie powinny być wygórowane.

Rozmiar nie jest jedynym problemem. Ważne jest również to, jaki pierścionek wybrać – złoty, srebrny czy też mieszany? Pierścionki zaręczynowe kojarzą nam się z diamentami – jednak nie każda kobieta lubi chodzić na co dzień w pierścionkach o dużych, rzucających się w oczy oczkach. Dlatego najpierw lepiej jest zbadać „teren” pod tym względem. Stereotyp mówiący o tym, że pierścionek zaręczynowy powinien być drogi, wcale nie jest prawdziwy – wiele kobiet zdecydowanie woli skromniejszą i wygodniejszą biżuterię.

Wybór jest naprawdę duży, dlatego Panowie – przygotujcie się na to, że wcale nie będzie on tak łatwy jak mogłoby się to wydawać!

Więcej na temat damskiej biżuterii przeczytasz w artykule Kobiece błyskotki