Wczesna ciąża

płod

9-week-Przyrost naturalny w naszym kraju w ciągu ostatnich lat utrzymywał się na bardzo niskim – wręcz ujemnym poziomie. Kobiety nie chętnie decydują się dziś na dzieci – zwłaszcza kobiety młode, które dopiero co rozpoczęły pracę zawodową. Współczesne metody planowania rodziny działają bardzo efektywnie – po starym kalendarzyku zostało niemal wyłącznie wspomnienie. Skuteczne metody antykoncepcji oraz chęć świadomego planowania rodziny sprawiają, że niezaplanowane ciąże są dzisiaj znacznie rzadsze niż kiedyś, jednak zdarzają się nadal.

Gdy kobieta dowiaduje się o ciąży zazwyczaj pojawia się uczucie strachu, ale i ogromnej radości – całkowicie zmienia się również myślenie o własnym ciele i kobiecości. Nieplanowane ciąże niestety często są zagrożone. Dlaczego tak się dzieje? Pierwszy trymestr ciąży jest najważniejszym okresem życia płodowego – to początek w trakcie którego nasze dziecko powinno otrzymać odpowiednie substancje i składniki odżywcze. Jeżeli kobieta nie wie, że w jej łonie rozwija się dziecko, nie dba o swój tryb życia. Największym zagrożeniem są oczywiście używki, stosowanie leków  i przechodzenie chorób.

Jeśli matka nie wiedziała przez miesiąc czy kilka tygodni, że jest w ciąży a w tym czasie wystąpiły jakieś niepokojące rzeczy takie jak ciąża infekcje, czy innego rodzaju choroba, pojawia się olbrzymi stres. Dzisiaj możemy jednak już w bardzo wczesnej fazie życia płodowego określać, czy dziecko jest zdrowe i ewentualnie, jakie pojawiły się wady rozwojowe. Ułatwiają to takie badania jak USG. Nowoczesne ultrasonografy www.trimed.pl potrafią już bardzo dokładnie oddać obraz rozwijającego się płodu. Aparaty tupu Sonix www.trimed.pl/ pozwalają na uzyskanie obrazu 3D oraz 4D, co stało się niemal modne wśród przyszłych mam, które chciałyby zobaczyć swoje rozwijające się w łonie dziecię.