Stylowa łazienka retro z miedzianym wyposażeniem

lazienka retro pelna miedzi

Retro, czyli moda na styl popularny w przeszłości, przekonuje do siebie coraz więcej osób, które urządzają całe wnętrza utrzymane w tym właśnie stylu. Salon czy pokój, to dość łatwe do zaaranżowania powierzchnie. Łazienka retro? Brzmi jak wyzwanie. Urządzenie wnętrza w takim stylu, wymaga nieco wysiłku i pieniędzy zainwestowanych w baterie miedziane oraz umywalkę czy też wannę z tego dosyć drogiego materiału.

Efekty tak urządzonej łazienki będą jednak powalające. Warto wybrać konkretną inspirację – w sieci znajdziemy ich pełno. Później możemy zaplanować ze szczegółami wystrój oraz koszty zakupu określonych elementów wyposażenia, jak właśnie wannę i umywalkę z miedzi, no i oczywiście baterie miedziane będące ich wspaniałym uzupełnieniem.

Retro, to najczęściej styl związany z latami ’20 czy ’30. W łazienkach stylizowanych na te lata powinny znaleźć się czarno-białe posadzki oraz miedziane wanny na nóżkach. Możemy także pokusić się o drobną interpretację tych motywów, poprzez choćby wybór białych płytek z czarnymi elementami. Warto jednak pamiętać, że im bardziej odchodzimy od wzoru, tym łazienka stanie się zarówno bardziej unikalna, ale też zatraci styl lat, o który nam chodziło.

Dobrze, jeśli w łazience jest dużo przestrzeni. Ważny jest umiar oraz szczegóły. Kolorystyka powinna opierać się na jasnych barwach – sprawdzą się czerń, biel, beż czy blada zieleń. Ciekawym pomysłem może też być wycieczka do sklepu z antykami – może właśnie tam znajdziemy interesujący taboret czy pięknie zdobione lustro. Warto przemyśleć też szczegóły takie jak stylowe dozowniki mydła czy wspomniane już baterie miedziane, które stylowo będą pasować do wystroju wnętrza.

Producenci mebli i dekoracji dobrze wiedzą, jakie obecnie panują trendy. Nie będzie zatem problemem kupienie produktów stylizowanych na daną epokę. Będą one łączyć w sobie zarówno dobrą jakość, zapewnioną przez najnowsze technologie, jak i nadawać łazience klimat i niepowtarzalną atmosferę.