Energooszczędne oświetlenie LED

żarówki samochodowe led

Siedzisz po ciemku ze strachu przed wysokimi rachunkami za prąd? Twoje zwykłe żarówki pobierają go za dużo? Jest na to wspaniałe rozwiązanie – żarówki LED. Oświetlenie LED to energooszczędna technologia. W większości przypadków, takich jak taśmy, czy moduły LED do prawidłowego ich działania potrzebne jest wsparcie w postaci dodatkowych urządzeń.

Produkty, które wykorzystują technologię LED wymagają najczęściej prądu stałego 12V, a w gniazdkach naszych domów i mieszkań płynie prąd zmienny 230V. Aby umożliwić im działanie konieczny jest zasilacz LED, który zamienia napięcie sieciowe 230V na prąd stały 12V. Dzięki temu unikniesz niebezpiecznych zwarć i uszkodzeń instalacji. Mnogość rozwiązań LEDowych pozwoli na dostosowanie ich do Twoich potrzeb, dostępne są zarówno żarówki, stosowane jak tradycyjne jak i listwy, które mogą podświetlić np. Twoje biurko, podczas wieczornej pracy czy rozrywki przy komputerze.

Technologię LED można zastosować również w samochodach. Najpierw w żarówki samochodowe LED wyposażone były tylko najnowsze modele samochodów, jednak obecnie istnieje możliwość korzystania z takiego oświetlenia również w starszych modelach aut. Zazwyczaj takie rozwiązanie jest stosowane w przypadku świateł do jazdy dziennej.

LEDY – w porównaniu do żarówek klasycznych, w o wiele mniejszym stopniu obciążają alternator, ograniczając spalanie, co przekłada się na oszczędności. Dodatkowym atutem przemawiającym za wymianę oświetlenia w Twoim samochodzie na żarówki LEDowe jest ich dłuższa żywotność. Nawet 25-krotnie większa w porównaniu do zwykłych żarówek.