Dlaczego dobrze jest umieć latać dronem?

Posted On By admin

Loty dronem mają swój początek, jak wiele wynalazków trafiających do mainstreamu, w wojskowości. Obecnie w wojsku normą jest używanie dronów zwiadowczych oraz tych bojowych, przeznaczonych do ostrzału wrogich celów. Pilotowanie takiego dronu wymaga specjalnej licencji, którą oczywiście nabywa się w trakcie szkolenia wojskowego. Oprócz zastosowań militarnych drony są używane przez ratowników górskich lub WOPR, a także przez strażaków i policję. To, że dane urządzenie jest w stanie objąć wizualnie szeroki teren oraz szybko się przemieszcza jest niezwykle przydatne dla wszelkiego rodzaju służb publicznych dbających o nasze bezpieczeństwo. Drony stosowane przez tego typu specjalistów są dostosowane do swoich zadań i bardzo się różnią od rekreacyjnych dronów, które można zamówić w Internecie lub kupić w specjalistycznym sklepie stacjonarnym. Dlaczego więc warto jest nauczyć się pilotować dron i jaki model jest najlepszy aby zacząć?

Pilot dronu – dlaczego warto nim zostać?

Jeśli umiesz pilotować dron, to możesz zasilić szeregi wojska czy policji i służyć obywatelom swoimi umiejętnościami. Jednak jeśli dopiero się uczysz, to lepiej jest nie zaczynać od tak zaawansowanych urządzeń. Idealne na start są drony dji, które służą do nagrywania zdjęć lub filmów. Umiejętność obsługi takiego dronu może później pozwolić na znalezienie pracy jako osoba od wizualnej obsługi wesel, imprez masowych czy pracownik agencji reklamowej. Możesz także sprzedawać swoje nagrania z dronu w sieci, na stronach gdzie istnieje możliwość sprzedania swoich prac tego typu. Oczywiście możesz także oferować swoje usługi jako freelancer, co jest bardzo wygodne i pozwala na życie na swoich warunkach. Wybierz rodzaj zatrudnienia, który najbardziej Ci odpowiada.

Model dronu odpowiedni na początek

Wspomniane drony dji są tak dobre dla osób początkujących, ponieważ są bardzo łatwe i intuicyjne w pilotowaniu. Kilka prób i prostych przelotów na otwartym terenie pozwoli Ci szybko nauczyć się pilotować to małe urządzenie. Wybierz jasny i słoneczny dzień, kiedy pogoda jest po prostu dobra, a wiatru prawie w zasadzie nie ma. Są to najlepsze warunki do lotu, zwłaszcza dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dronowaniem. Upewnij się, czy w miejscu, gdzie zamierzasz puścić dron faktycznie można to robić. We większości miejsc w Polsce nie ma z tym problemu, jednak są pewne miejsca, gdzie loty dronem są zakazane. Jednak jeśli wybierasz się na wakacje i chcesz wspomnienia uwiecznić za pomocą dronu, wówczas zdecydowanie powinieneś to sprawdzić. W okolicy publicznych basenów i innych obiektów tego typu, w wielu krajach nie można latać dronem, ze względu na prywatność osób przebywających na odkrytym basenie. Lepiej jest to sprawdzić zawczasu, niż później płacić wysoki mandat i mieć z tego powodu zbędne nieprzyjemności, które mogą popsuć całą radość z długo planowanych wakacji, a przecież nie o to chodzi.