Zdolności ludzkiego ciała

dziecięca kąpiel

dziecięca kąpiel Nasze ciało i organizm jest jedną z najniezwyklejszych wytworów natury. Zdolności do samo regeneracji, możliwość wyleczenia nawet najbardziej wyniszczających chorób oraz zdolności naszego umysłu stanowią od wieków tajemnicę, którą wyjaśnić i poznać można wyłącznie połowicznie. Bo choć potrafimy skutecznie leczyć najbardziej powszechnie dotykające nas choroby, nadal nasze ciało zostaje tajemnicą – szczególnie umysł. Poznanie wszystkich mechanizmów jakie zachodzą w naszym mózgu jak do tej pory nie jest całkiem możliwe. I choć potrafimy bardzo wiele powiedzieć o neurochirurgii czy psychiatrii, są nadal takie sfery naszego umysłu, które pozostają nieodkryte.

Daje to jednak nadzieję na przyszłość i jest motywacją dla młodych lekarzy i naukowców badających zagadki ludzkiego ciała. Ostatnio największym odkryciem okazały się komórki macierzyste [bezcennydar.pl] pochodzące z substancji jaka jest nam najbliższa od początku naszego życia: to oczywiście krew pępowinowa [krewpepowinowa.pl]. Komórki macierzyste choć znane były już od wielu lat, nie potrafiono znaleźć odpowiedniej metody ich użycia. Dziś z powodzeniem przeszczepia się te substancje i stosuje w terapii najbardziej niebezpiecznych chorób. Jak do tej pory komórki macierzyste mogą być z powodzeniem stosowane u osób, od których zostały pobrane. To daje największa szansę na ich skuteczne działanie.

Komórki te pobierane są wraz z krwią podczas porodu – to jedyna szansa by móc je uzyskać. Przechowywane przez  bank krwi pępowinowej czekają jedynie na odpowiedni moment, gdy będą musiały zostać użyte. Oczywiście kurację komórkami stasuje się również u ludzi którzy nie byli dawcami, ale otrzymali je od kogoś innego. Jednak te metody nie są już tak skuteczne i efektywne. Nasz organizm jeszcze nieraz nas zaskoczy i zadziwi swoimi zdolnościami: o których na razie jeszcze nie mamy pojęcia.

Zapraszamy także do przeczytania artykułu To, czego nie kupisz