Rehabilitacja dzieci

rehabilitacja dzieci

W młodym wieku zdarzają się choroby i wypadki, które są powszechne u młodych osób. To dlatego ważna jest rozwinięta rehabilitacja dzieci, ponieważ ta grupa narażona jest na wszelkiego rodzaju problemy medyczne, które w dłuższej perspektywie wymagają rehabilitacji i pomocy. Rehabilitacja powinna być ogólnie dostępna dla każdego, jest prawem każdego człowieka, a szczególnie dziecka.

Musi też być rozpoczęta wcześnie, już na początkowym etapie choroby lub wkrótce po wypadku. Rehabilitacja nie jest procesem, którym można nagle przerwać ot tak, a potem rozpocząć w nieoczekiwanym momencie, nie. Proces rehabilitacji powinien być procesem ciągłym, gdyż tylko to zapewnia pełne wyzdrowienie i całkowitą regenerację organizmu. Aby maksymalnie wykorzystać możliwości i efektywność rehabilitacji dzieci, należy więc rozpocząć ją możliwie wcześnie, prowadzić ją w sposób ciągły, bez zbytecznych przerw, ale też należy pamiętać o tym, by proces ten był złożony. Oznacza to, że zaangażowani w niego powinni być różnorodni specjaliści i podejść do pacjenta z różnych punktów widzenia, z perspektywy różnorodnych dziedzin medycyny. Rehabilitacja to nie tylko ciało pacjenta, ale także jego umysł, gdyż sfera psychiki jest niezmiernie ważna u ludzi. Więcej o usłudze rehabilitacji dzieci i nie tylko znajdziesz na stronie placówki OrtoMed.

Niektórzy pacjenci, także dzieci, wymagają zaangażowania również od strony duchowej i rehabilitacja dzieci powinna uwzględnić także tą płaszczyznę ludzkiej egzystencji. Fizjoterapeuta, który nadzoruje procesy rehabilitacyjne powinien mieć odpowiednie przeszkolenie, a jest to oczywiście tym ważniejsze, im młodszy pacjent.