Zabiegi z kwasami

cytryna

Naturalne kwasy cytrynoweJesień jest idealnym momentem na zmianę pielęgnacji swojej cery. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne bowiem nie są możliwe do wykonania w okresie letnim ze względu na zwiększoną ilość promieni słonecznych docierających do naszej planety. W okresie letnim promienie te są o wiele mocniejsze i nasz cera silniej na nie reaguje. Dlatego zaleca się całoroczne stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, które mają chronić naszą cerę przed szkodliwym działaniem promieni.

Bardzo popularne w pielęgnacji w ostatnich latach, stały się zabiegi z użyciem kwasów. Brzmi to dosyć przerażająco, jednak nie chodzi tutaj o parzenie i wręcz wypalanie naszej skóry. Kwasy mają za zadanie w lekki i stopniowy sposób złuszczać martwy naskórek. NA jego miejsce pojawia się nowa warstwa, świeżej i delikatnej cery. Jest to zabieg podobny do mikrodermabrazja (zobacz: farmaurody.com.pl/), jednak mniej inwazyjny i odpowiedni nawet dla osób z wrażliwą cerą. Dlatego też, tak wiele osób decyduje się na stosowanie tego typu pielęgnacji nawet w przypadku posiadania bardzo wrażliwej, niedoskonałej cery problematycznej. Dzięki kwasom, zmniejsza się ilość powstających niedoskonałości, spłycają się zmarszczki, zwężają pory. Dlatego jest to tak popularny ostatnio zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym. A dlaczego pora roku ma tak duże znaczenie w przypadku tego zabiegu? Jak można się domyślić, kwasy niezbyt dobrze mogą reagować na działanie słońca, dlatego wykonuje się je w okresie zmniejszonej jego działalności. Oczywiście nadal stosuje się kremy przeciwsłoneczne, po zabiegu nawet z większymi filtrami. Osoba po przeprowadzonym zabiegu z kwasami, powinna ograniczać ekspozycję swojej cery na słońce. Cera po przeprowadzonej serii zabiegów z kwasami, jest idealna do tworzenia nań takich cudeniek jak makijaż ślubny (szczegóły tutaj: purediamond.pl).

Być może warto zgłosić się do swojej kosmetyczny z zapytaniem o serię zabiegów z kwasami. Powinna ona przeprowadzić z nami stosowną rozmowę i pomóc nam w doborze odpowiedniego kwasu i jego stężenia. Zabiegi te poprawiły samopoczucie już niejednej osoby. Bo pamiętajmy, że skorzystać z nich mogą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.