Uroda przez wieki

Ondulacja
Ondulacja

Dbanie o urodę to priorytet dla każdej chyba kobiety. Już od zarania dziejów kobiety miały swoje własne sposoby na to, by wyglądać zdrowo, pięknie i świeżo.           Oczywiście zmieniały się przez wieki zarówno wzorce piękna jak i obyczaje, zawsze jednak kobiety dążyły by  wyglądać i czuć się atrakcyjnie.

Wraz ze zmianami cywilizacyjnymi zmieniały się również metody pielęgnacji: jedne przyjęły się i są używane do dziś, inne były na topie tylko przez chwilę. Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych, zupełnie dziś zaskakujących (jeśli nie przerażających) zabiegów kosmetycznych z lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Przyglądając się niektórym z tych wyjątkowych urządzeń, trudno uwierzyć, że pacjentki po takim zabiegu wychodziły z niego bez szwanku a sam zabieg był skuteczny. Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie stworzone przez samego Maxa Factora, które miało ułatwić nakładanie makijażu… z archiwalnych zdjęć można jednak odnieść wrażenie, że samo założenie urządzenia a co dopiero praca z nim nie było łatwym zadaniem, przy którym sam makijaż wydaje się być czynnością banalną…

Już wtedy znane były takie zabiegi jak  manicure Kraków [purediamond.p], które jednakwykonywano za pomocą znacznie bardziej toksycznych kosmetyków niż dziś. Lata czterdzieste i pięćdziesiąte to czas trwałych ondulacji i odmładzania cery, ale nie depilacji… Ta swój rozkwit miała dopiero w dwudziestym wieku kiedy pojawiły się pierwsze depilatory i popularność zyskała depilacja woskiem Kraków [farmaurody.pl]. Obecnie rozkwit przeżywają studia urody, salony kosmetyczne i gabinety piękności. Oferują kompleksową obsługę – począwszy od zabiegów fryzjerskich po zabiegi spa, masaże oraz usługi kosmetyczne. Nadal chcemy być piękne – dziś jednak znacznie więcej zabiegów wykonywać możemy w zaciszu domowego ogniska, gdyż sprzęty kosmetyczne znacznie się zmniejszyły i możemy używać ich we własnym domu.