Bezpieczne farbowanie włosów

Zdrowe włosy
Zdrowe włosy
Zdrowe włosy

Farbujecie włosy? Niektórzy uważają, że farbowane włosy nie są tak samo ładne jak naturalne. Najczęściej jednak mówią tak panie o włosach o intensywnym, pięknym i naturalnym kolorze…  Dziś farby do włosów są na tyle zaawansowanymi produktami, że łagodnie działają na włosy, mają nienarzucający się kolor i doskonale kryją włosy siwe. W dodatku możemy używać je same – bez większych problemów i bez pomocy innych osób. Czy jednak samodzielne farbowanie włosów może być tak efektywne i zdrowe jak to u fryzjera?

Wszystko zależy od tego jakich produktów używamy i jakiego mamy fryzjera : ) Niestety niewprawiony fryzjer (zwłaszcza jeśli chcemy włosy rozjaśnić) może zniszczyć strukturę naszych włosów – wszystko zależy jak dobierze farbę do naszych włosów.  Jeżeli same chcemy pofarbować włosy, a nie mamy w tym wprawy, możemy zrobić to specjalnymi piankami koloryzującymi, które dzięki swojej konsystencji równomiernie rozprowadzone zostaną na włosach. Pamiętajmy również o próbie uczuleniowej, którą trzeba wykonać na 24 godziny przed farbowaniem włosów – a przyznajcie się, kto kiedykolwiek wykonał taką próbę?

Przed farbowaniem nie zapominajcie o podstawowych zasadach – przydadzą się nieużywane od dawna koszulki z nadrukiem [greenprint.com.pl], wysłużony już ręcznik i… osoba do pomocy! Jeśli bowiem nie mamy wprawy w farbowaniu, może lepiej pozwolić sobie pomóc. Ważną rzeczą jest również to, by zabezpieczyć skórę przy linii włosów. Nałóżmy na nią tłusty krem, by farba nie zostawiła na niej trudnych do zmycia śladów. Ważne jest późniejsze dokładne oczyszczanie twarzy [farmaurody.com.pl], tak by nie został ślad po farbie. Możemy dostać bowiem uczulenia. O szkodliwości niektórych kosmetyków warto przeczytać na Kosmetyki i uroda. Nie zapominajmy też o tym, że nie powinniśmy farbować włosów tuż przy  skórze głowy – należy zostawić kilka milimetrów odstępu – chyba, że chcemy stracić sporo włosów tuz po ich pofarbowaniu!