Jak tanio oświetlić hale produkcyjną?

świetlówki LED

Obecne rozwiązania oświetleniowe dają nam coraz większe możliwości w jednoczesnym mocnym oświetleniu i niskich zużyciach prądu. Jeśli szukamy mocnego oświetlenia do hal produkcyjnych warsztatów pracy i innych miejscach wielkopowierzchniowych, znaleźć możemy coraz lepsze i coraz tańsze oświetlenie.

Jednym z najpopularniejszych stosowanych obecnie sposobów są nowoczesne świetlówki LED,które zastępują nam stare tradycyjne i pozwalają zmniejszyć zużycie energii o połowę. Świetlówki Led mają różne długości i różne sposoby zasilania. Posiadają różne barwy światła, więc dają nam możliwość wyboru takiego, które wypadnie najkorzystniej w danym miejscu.

W firmach zajmujących się produkcją najlepiej sprawdzą się świetlówki Led z neutralna barwa światła, najbardziej zbliżoną do dziennej, dzięki czemu oczy nie będą się nam męczyć. Świetlówki znajda swoje zastosowanie w halach, piekarniach, młynach, warsztatach samochodowych, ale również w prywatnych garażach, piwnicach itp. Oczywiście nie tylko świetlówki sprawdzą się w takich miejscach, ale są one najtańszym źródłem światła proponowany do oświetlenia dużych powierzchni. W alternatywie mamy również Halogeny czy lampy high Bay niemniej jednak dają nam one bardziej skupione kierunkowe źródło światła i znajdą zastosowanie w bardzo wysokich pomieszczeniach.

Świetlówki Led są stosunkowo tanie i pozwolą na optymalizację kosztów oświetlenie. Ich konstrukcja daje nam lepiej rozproszone źródło światła, które doświetli znacznie większą powierzchnię. W przeciwieństwie do swoich starszych odpowiedników nie mamy w nich migotania, nie przegrzewają się również i nie powodują palenia styków, co często zdarzało się w przypadku świetlówek gazowych tak więc są optymalnym i najtańszym sposobem na oświetlenie hali produkcyjnej.