Nowoczesne dekoracje – szkło na ścianę

szkło na ścianę

W nowoczesnych wnętrzach ostatnimi czasy bardzo popularne stało się wkomponowywanie szkła do wystroju wnętrz.

Szalenie popularne są wszelkie antyramy, które wyglądają jak zdjęcia na szkle. Prezentuje się to bardzo efektownie i daje nam wrażenie czystości, przejrzystości. Coraz więcej artystów zaczyna tworzyć również obrazy na szkle. Dzięki temu, że obraz jest na szkle, nic innego nie odwraca naszej uwagi. Możemy skupić się wyłącznie na sztuce. Bardzo modny jest również motyw lustra, które w połączeniu z ciepłym światłem świec daje nam efekt przytulnego, ciepłego domu.

Szkło jest również wykorzystywane w łazience lub kuchni. Zamiast tradycyjnych kafli możemy zamontować szkło na ścianę, czyli potocznie zwany panel szklany. Może być z wzorem, który zaproponuje nam producent ale równie często możemy sami zaprojektować panel lub po prostu wybrać go bez wzoru za to w kolorze.

Szkło na ścianę w kuchni bardzo często może robić nam całą dekorację, jeżeli wybierzemy odpowiedni wzór. Z kolei w łazienkach szkła zawsze było dużo i pewnie jeszcze długo będzie. Często stawiamy w nich ścianki prysznicowe ze szkła mrożonego, które nie dosyć, że prezentują się fenomenalnie to na dodatek są bardzo praktyczne.

Wykorzystanie szkła zarówno w łazience jak i w kuchni bardzo ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. Musimy pamiętać, że ze szkła dużo łatwiej usunąć osad z kamienia czy wszystkie tłuste zacieki w kuchni.

Jeżeli chodzi o szkło to możemy być spokojni jeżeli chodzi o trendy. Prawda jest taka, że nigdy nie wyjdzie z mody i dobrze zrobione będzie służyło nam przez lata.

Zobacz więcej: Axitech.pl | Szkło na ścianę