Dziecięca energia

dziecko i sport

dziecko i sportDzieci są jak żywe srebro – nie sposób za nimi nadążyć i zmusić do tego by na chwilę przestały się bawić  i odpoczęły. Siły i energii możemy im tylko zazdrościć. Niestety ten zapał i niespożyte pokłady energii z czasem się wyczerpują i im starsi jesteśmy tym trudniej znaleźć nam siłę by poćwiczyć czy wybrać się na długi spacer, lub wycieczkę rowerową. Dlatego też należy wspierać i pielęgnować pasję naszych dzieci. Jeśli ruch sprawia im radość i przyjemność – dla rodzica powinna to być tylko radość. W końcu nie ma nic lepszego dla młodego organizmu niż aktywność fizyczna.

Co jest najlepsze? Najlepsza będzie ta aktywność, która najbardziej odpowiada naszej pociesze. Każdy rodzić powinien jednak zadbać o to, by maluch – starszy czy młodszy miał możliwość rozwijania swojej pasji. Co to oznacza? Oznacza to jedno – to na rodzicu poniekąd ciąży obowiązek nauczenia dziecka takich aktywności jak jazda na rowerze, rolkach czy pływanie. Brak tych umiejętności jest przecież ograniczający i nieco dziwny.

Dlatego też nauka pływania Wrocław [neptun.wroclaw.pl] czy jazda na rowerze powinny być tak samo ważne jak nauka wszystkich innych podstawowych czynności takich jak wiązanie sznurowadeł, czy samodzielne ubieranie. A co z urazami, które mogą przytrafić się przy pierwszych próbach samodzielnej jazdy na rowerze? Przede wszystkim kupmy ochraniacze i zadbajmy by dziecko je zakładało. Zresztą kto z nas nie miał rozbitych kolan czy łokci? Spotkało to chyba każdego.

Świetnym pomysłem są również wszelkiego rodzaju obozy sportowe dla dzieci [neptun.wroclaw.pl]. Zanim jednak wyślemy na taki obóz nasze dziecko, sprawdźmy, czy zajmą się nim wykwalifikowani opiekunowie i upewnijmy się, że pociecha będzie bezpieczna.

Przeczytaj również: W zdrowym ciele zdrowy duch