Aktywność fizyczna a motywacja

sport

sportPowolnym krokiem zbliża się wiosna. Dla tych, którzy przerwali aktywność fizyczną na czas zimowy jest to okres powracania do wysiłku. Aby jak najdłużej zachować nastawienie pro-aktywne, należy zadbać o odpowiedni system motywacyjny [biznes.lumo.pl].

Musimy uświadomić sobie dlaczego tak naprawdę chcemy uprawiać sport i jakie rezultaty chcemy przez to osiągnąć. Czy chodzi nam na przykład o zrzucenie zbędnych kilogramów czy o poprawienie samopoczucia? Generalnie ważne jest nastawienie i zmotywowanie do osiągnięcia celu.

 

Każdy z nas chyba przekonał się, że jeżeli zaczynamy ćwiczyć bez założenia długoterminowych efektów, bardzo szybko przechodzi na ten zryw i nawet karta stałego klienta [biznes.lumo.pl] z opłaconym karnetem na siłownie nie jest wystarczającym argumentem, żeby ruszyć się z kanapy.

Tak więc bądźmy realistami! Zakładajmy sobie możliwe do zrealizowania cele i nie oczekujmy efektów natychmiast, nie ma bowiem nic bardziej demotywującego niż brak efektów. Jeżeli natomiast pogodzimy się z myślą, że nie będą one widoczne od razu i będziemy musieli się wysilić, aby je osiągnąć, nie stracimy tak szybko zapału i zdążymy wypracować sobie przyzwyczajenia, dzięki którym łatwiej nam będzie wytrwać.

Tak więc, powtórzmy to jeszcze raz – bądźmy realistami! Poznajmy swoje motywacje i ustalmy cele długoterminowe. Dzięki temu będziemy mogli odmienić swoje życie i w pełni cieszyć się zbawiennymi skutkami aktywności fizycznej. A więc do dzieła! Zwłaszcza, że nie kosztuje nas to nic tylko własny wysiłek, który przełoży się na satysfakcję i zadowolenie z siebie a to przecież jest bardzo ważne dla każdego z nas. A jeśli nie jesteśmy w stanie codziennie ćwiczyć czy biegać na własną rękę, zapiszmy się na zajęcia – to jeszcze bardziej zmotywuje nas do dalszego wysiłku, a praca ze specjalistami przyniesie efekty jeszcze szybciej!

Zobacz także: Dziecięca energia