Zaczynam ćwiczyć – od jutra

Dziewczyna robi pompkiŚwiat idzie naprzód, a nowe technologie powodują, że właściwie nie musimy się ruszać z miejsca. Praktycznie wszystko możemy zamówić w Internecie z przesyłką pod same drzwi. Coraz więcej ludzi pracuje zdalnie korzystając z laptopa, tabletu czy smartfona. Nie musimy się ruszać i zaczynamy lubić nasz siedzący tryb życia. Co za tym idzie zaniedbujemy swoje ciało i umysł. Jednak w pewnym momencie dociera do nas, że trzeba wziąć się w garść. Zaczynamy ćwiczyć, ale jest jeden problem. Zaczynamy od jutra.

Ciężko zmienić diametralnie swoje złe nawyki, zwłaszcza jeśli jest nam z nimi bardzo wygodnie. Wmawiamy sobie, że przecież nie jest z nami tak źle. Twierdzimy, że sąsiad z pod 3 jest w gorszej formie, wiec nie musimy się martwić. Prawda jest taka, że wielu złych rzeczy, które robimy swojemu  ciału żyjąc w ten sposób nie możemy zobaczyć. Cholesterol, zgaga, ryzyko zawału – to nie jest nam obce. Musimy z tym walczyć póki możemy. Lekarstwo jest proste, a dróg jest wiele. Trzeba zacząć trenować ciało.

Na początek powinniśmy wybrać ćwiczenia, które chociaż po części będą dla nas przyjemne. Jeśli ćwiczenia okażą się nieatrakcyjne to w połączeniu ze zmęczeniem, które będą powodowały zniechęcą nas i znacznie osłabią już i tak słabą wolę. Lubisz wycieczki? To urządzaj sobie piesze wędrówki albo wsiądź na rower. Lubisz pływać? To wybierz się nie basen. Nie lubisz ćwiczyć sam? To zaproś kogoś do wspólnego biegania, zabierz swoją rodzinę na wycieczkę w góry.

Często zdarza się, że potrzebujemy zewnętrznej motywacji. Nie potrafimy regularnie ćwiczyć i szybko wracamy do starego stylu życia. Na to też jest sposób. Trener personalny Kraków zacznijcwiczyc.pl pomoże ci utrzymać motywację. Pokaże jak ćwiczyć, pomoże wybrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, żebyś od razu się nie zniechęcił. Trening personalny w Krakowie jest głównie przeznaczony właśnie dla osób, które potrzebują duchowego wsparcia i dodatkowej motywacji oraz nie wiedzą od czego zacząć.